Filia Gdańska Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku  przez cały marzec będzie siedzibą spotkań z blogerami oraz miejscem spotkań osób zainteresowanych różnorodnymi formami działań w sieci. Blogi pisane są przez różne osoby, które dzielą się swoją pasją, wiedzą bądź umiejętnościami z tak różnorodnych dziedzin jak literatura, marketing moda, aż po gotowanie.

Przedsięwzięcie rozpocznie się wystawą fotografii gdańskich blogerek „Szafiarek” oraz pokazem mody. Jako partner przedsięwzięcia serdecznie zapraszamy do śledzenia bloga BiblioCamp!

8 marca 2011 godz.17:00
Pokaz mody autorstwa Aleksandry Staniszewskiej
Prezentacja fragmentu kolekcji Romantic Rocket. Główną inspiracją kolekcji są futurystyczne stroje filmowych bohaterów-podróżników przemierzających kosmos. Wyobrażenia o przyszłości zostały przeniesione na język codziennej mody ulicznej, z myślą o wszystkich lubiących swoje małe podróże w miejskim universum.
 
Szafiarki
Wstawa fotografii gdańskich blogerek prezentujących w sieci własne modowe stylizacje. Blogerki specjalnie na potrzeby projektu przygotowały modowe kreacje w przestrzeni Gdańska.
Jeżeli jeszcze ich nie znasz, albo znasz a chcesz poznać lepiej zajrzyj na blogi i koniecznie przyjdź obejrzeć wystawę.
 
Around My Closet
http://www.aroundmycloset.blogspot.com/
Biotechnologys Wardrobe
http://www.biotechnologywardrobe.blogspot.com/
Jak gdyby nigdy nic
http://www.cudacznie.blogspot.com/
kayaretro
http://www.kayaretro-blog.blogspot.com/
Veronica_Fraticelli
http://www.veronicafraticelli.blogspot.com/
 
koordynacja : Alicja Lipińska
 
wystawa czynna
 08.03.2011 – 08.04.2011
Godziny otwarcia:
poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godz. 10:00 – 18:00
środa, sobota w godz. 9:00 – 15:00
Wstęp wolny

 

 

SPOTKANIA
 
15 marca 2011 godz.18:00
Jakobe Mansztajn – – rocznik ’82, poeta, bloger, w młodości zwolennik, obecnie dysydent. Zastępca redaktora naczelnego kwartalnika „Korespondencja z ojcem”, współautor cyklicznej imprezy poetyckiej K3 Sopot Slam. Laureat nagrody im. Andrzeja Walentynowicza (właśnie za projekt K3 Sopot Slam). Publikował m.in. w Tygodniku Powszechnym, Portrecie, FA-arcie, Gazecie Wyborczej, Ricie Baum, Pograniczach, Cegle. Autor książki „Wiedeński high life” (Portret, 2009), za którą otrzymał Wrocławską Nagrodę Poetycką Silesius 2010 w kategorii „debiut roku”, a także nominację do Nagrody Literackiej Gdynia w dziedzinie poezji i III nagrodę w konkursie „Złoty Środek Poezji 2010″. Pochodzi z rodziny proletariackiej. Kabalista. Otrzymał nagrodę Gazety Wyborczej Sztorm Roku 2010 w kategorii literatura.
http://www.jakobe.art.pl/
 
22 marca 2011 godz. 18:00
Natalia Hatalska – ekspert w dziedzinie alternatywnych form komunikacji marketingowej. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Jako stypendystka prestiżowego programu Joseph Conrad Scholarship studiowała również w London Business School w Wielkiej Brytanii.
W latach 2005-2009 kierownik działu komunikacji w Wirtualnej Polsce. Wcześniej zajmowała stanowisko menedżera ds. public relations w NIVEA Polska i Young Digital Planet. Pomysłodawczyni wielu kampanii opartych na niestandardowych działaniach reklamowych i nagrodzonych w konkursach reklamowych (MediaTrendy, Golden Arrow, Obsesja Papieru). Obecnie jako Chief Inspirator współpracuje z domem mediowym Universal McCann, a także wykłada m.in. w SWPS, SGH i na Uniwersytecie Gdańskim.
Od 2008 juror w prestiżowym konkursie polskiej reklamy KTR w kategorii Active Advertising.
Autorka bloga poświęconego reklamie hatalska.com, któremu przyznano tytuł Bloga Roku w kategorii Profesjonalne oraz Wyróżnienie Główne w konkursie Blog Roku 2009 organizowanym przez Onet SA.
http://www.hatalska.com/
 
24 marca 2011 godz. 18:00
Szymon Suchar – Rocznik 84. Z wykształcenia psycholog, z zamiłowania grafik, plastyk, fotograf i kucharz. Blog „Gotuj z Sucharem” założył mu kolega, który był pod wrażeniem pomysłów kulinarnych Szymona. Blog prowadzi od grudnia 2009 roku; zdjęcia, którymi jest opatrzona strona są również autorstwa blogera. W swoich przepisach nie sięga po stare sprawdzone przepisy a stara się stworzyć coś nowego. Jak mówi o swoich potrawach – są one tworzone metodą „patrzę, co jest w lodówce i kombinuję”.
http://www.gotujzsucharem.wordpress.com/
 
29 marca 2011 godz. 18:00
Sylwia Kubryńska – pisarka, blogerka, dziennikarka. Laureatka wyróżnienia w Konkursie Prozatorskim Gdańsk Metropolia Europejska Stolica Kultury 2016 Kandydat za opowiadanie Tragedia Posejdona. Finalistka konkursu prozatorskiego Repliki za opowiadanie Najlepszy Kochanek na Świecie. 23 marca 2011 jej nowa powieść Last Minute będzie miała książkową premierę.
http://www.kubrynska.com/
 
31 marca 2011 godz. 18:00
Marek Adamiec – prof. UG, dr hab. Katedra Kulturoznawstwa. Autor m.in , Dzieło literackie w Sieci. Pomysły,  hipotezy i interpretacje z pogranicza wiedzy o literaturze, kulturze masowej i współczesnej technologii. Ważniejsze publikacje: Oni i Norwid. Problemy odbioru twórczości Cypriana Norwida w latach 1840-1883, Wrocław 1991; Bez namaszczenia. Książki i literatura polska, Lublin 1995; "Cień wielkiej tajemnicy…". Norwid, Grabiński, Leśmian, Tyrmand, Mackiewicz, Herbert, Vincenz…, Gdańsk 1995: "Pomnik trochę niezupełny". Rzecz o poezji, apokryfach i Zbigniewie Herbercie, Gdańsk 1996; Dzieło literackie w Sieci. Pomysły, hipotezy i interpretacje z pogranicza wiedzy o literaturze, kultury masowej i współczesnej technologii, Gdańsk 2004. Wybór i posłowie w: Cyprian Norwid, Poezje, Wrocław 1998. Artykuły w tomach zbiorowych i czasopismach, m.in. "Pamiętnik Literacki", "Studia Norwidiana", "Kultura" (Paryż), "Ex Libris", "Kresy". Kwartalnik Literacki", "Punkt", "Podpunkt", "Tytuł", "Twórczość", "Odra", "Przegląd Polityczny". Realizuje projekt autorski : Literatura polska w internecie, którego integralną częścią stanowi przygotowana w ramach współpracy z UNESCO Wirtualna Biblioteka Literatury Polskiej.
http://www.monika.univ.gda.pl/
 
koordynacja:
Alicja Lipińska
Zbigniew Walczak
Jan Piasecki – Hlousek
2010 © Copyright Fundacja Projekt Kultura