Wrz
07

Projekty

Zamień odpady na kulturalne wypady 2011
17 września 2011r.

II gdańska edycja akcji – podobnie jak pierwsza – była wielkim sukcesem. Ponad 4 tony elektrośmieci oraz podobne ilości makulatury, szkła i plastyku zostały poddane recyklingowi. Mieszkańcy Trójmiasta licznie przybyli na Targ Węglowy. Każdy z nich w zamian za przyniesione odpady otrzymał bilet do instytucji kultury czy na wydarzenia sportowe.

Organizator: Fundacja Eko Rozwoju, Fundacja Projekt: Kultura
Partnerzy strategiczni: Waste Services, PlasticsEurope, ReKarton
Honorowy patronat: Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz


Instytut B61 Ewolucja Gwiazd
11 – 12 września 2011r.

Interdyscyplinarny projekt z pogranicza nauki i sztuki w militarnych obiektach i podziemnych przejściach Fortu Góry Gradowej (Centrum Hewelianum). Performance takich wykonawców jak Fisz/Emade, Katarzyna Groniec, L.U.C, Lubomski i Sofa – w niecodziennej oprawie multimedialnej. Ponadto wiedza z zakresu fizyki i astronomii.

Organizatorzy: Fundacja Projekt: Kultura, Instytut B-61, Centrum Hewelianum


Projekt: MAK (Młody Animator Kultury)
maj – czerwiec 2011r.

Bezpłatny projekt edukacyjny i animacyjny dla trójmiejskiej młodzieży w wieku 16-23 lata. Pierwszy etap to 20 godzin zajęć i warsztatów dot. animacji kultury, organizacji wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych oraz  pracy metodą projektową w sektorze organizacji pozarządowych. Drugi etap projektu to praktyczne wykorzystanie wiedzy w samodzielnie zorganizowanych wydarzeniach edukacyjno-kulturalnych. Młodzi Animatorzy Kultury zorganizowali m.in. pokaz młodych talentów, wiczór kultury afrykańskiej oraz wystawę fotografii i grafik dotyczącychekshibicjonizmu społecznego. Uczestnicy otrzymali wsparcie finansowe na realizację swojego pomysłu oraz pomoc merytoryczną i organizacyjną.

Organizator: Fundacja Projekt: Kultura
Partner: Gdańsk i Metropolia Europejska Stolica Kultury 2016
Mecenat: Miasto Gdańsk


Heweliusz.gra.pl
maj – czerwiec 2011r.

Edukacyjny projekt dla młodzieży  przygotowany z okazji 400. rocznicy urodzin gdańskiego astronoma Jana Heweliusza. 10 grup szkolnych uczestniczyło w grze miejskiej, która łączyła poznawanie historii z przestrzenia miasta, pracę zespołowa z dobrą zabawą.

Organizator: Fundacja Projekt: Kultura
Współorganizator: gra3miasto
Partner: o.o. Dominikanie
Projekt odbył się dzięki finansowemu wsparciu Samorządu Województwa Pomorskiego 


Rusz w Miasto na Wiosnę
20 – 21 marca 2011

Akcja RUSZ W MIASTO NA WIOSNĘ to gra miejska, która polegałana docieraniu do różnych punktów wmieście i odpowiadaniu na zagadki czy rozwiązywaniu zadań. Przygotwanotrasy dla rodzin, początkujących graczy chcących ciekawie spędzić czas, jak i bardziej zaawansowanych fanów gier miejskich. W scenariusz gry wplatałysię wydarzenia historyczne, legendy, postaci i nieznane fakty związane z historią Gdańska. W nagrodę za udział w grze uczestnicy otrzymywali bilety na koncerty, zniżki do gdańskich kawiarni czy udział w warsztatach rozwoju osobistego.

21 marca przygotowano rozgrywkę dla uczniów trójmiejskich szkół. Około 300 młodych gimnazjalistów i licealistów poznawało przestrzeń Gdańska i jego historię rozwiązując różnego rodzaju zagadki.

Organizatorzy: Fundacja Projekt: Kultura, gra3miasto
Współorganizator: Gdańsk i Metropolia Europejska Stolica Kultury 2016
Partnerzy: Miasto Gdańsk, POKA POKA Trójmiasto, Regionalne Centrum Wolontariatu, Teatr Wybrzeże
Współpraca: Bio Way, Cafe Factotum, Cafe Fikcja, Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA, Cup of Tea, Ekspresja – centrum promocji i rozwoju, Elephant Club Cafe, Europejskie Centrum Solidarności, Exlibris Cafe, Polska Filharmonia Bałtycka, Klub Żak, Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Opera Bałtycka, Szafa Gdańska, Teatr Miniatura
Patronat honorowy: Prezydent Miasta Gdańska

BiblioCamp
marzec 2011
 
Filia Gdańska Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku  – stała się miejscem spotkań z blogerami oraz osobami zainteresowanymi różnorodnymi formami działań w wirtualnej sieci. Zaproszeni blogerzy to różne osoby, które dzielą się swoją pasją, wiedzą bądź umiejętnościami z tak różnorodnych dziedzin jak literatura, marketing moda, aż po gotowanie.
 
Fundacja Projekt: Kultura była partnerem projektu.

Człowiek – Ziemia – Kosmos
marzec 2011

 
Fundacja Projekt: Kultura wraz ze Wspólnotą Gdańską i licznymi partnerami zorganizowała konkursy dla dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych o tematyce "CZŁOWIEK – ZIEMIA – KOSMOS". 
 
Patronat honorowy: Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Astronomicznego, Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdańska
Projekt zrealizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Gdańska w ramach Rocznego Otwartego Konkursu Ofert – Edycja I na realizację zadań z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w roku 2011.

Wydawnictwo muzyczne Nasiono AllStars EPW 2010

Płyta archiwizująca Galę Międzynarodowego Festiwalu Nagrody Europejski Poeta Wolności 2010, która odbyła się 26 marca 2010 roku w Teatrze "Wybrzeże" w Gdańsku.

Wydawca: Fundacja Projekt:Kultura
Nr katalogowy: 001
Nośnik, opakowanie: CD w tekturowej okładce
Rok wydania: 2010

Zamień odpady na kulturalne wypady 2010
18września

Pierwsza gdańska edycja imprezy, która pokazała, że ekologia i kultura muszą iść w parze. Człowiek kulturalny przecież nie śmieci i potrafi segregować odpady. Zebrane odpady poddano segregacji i recyklingowi. Rozdaliśmy ponad 2 tysiące biletów do instytucji kultury.

Organizatorzy: Fundacja Projekt: Kultura, Fundacja EkoRozwoju, Fundacja Sztuki Współczesnej inSitu
Partnerzy: Fundacja PlasticsEurope Polska, Wastes Service Group, Program REKARTON
Patronat honorowy nad akcją objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Środowiska 


20-lecie Samorządności w Gdańsku – "Układamy Gdańsk"
28 maja 2010

Wraz z uczniami klas pierwszych gdańskich szkół podstawowych ułożyliśmy wyobrażeniową mapę Gdańska, na której znalazły się m.in. budynki użyteczności publicznej oraz inne instytucje powstałe w wyniku transformacji ustrojowej i świadczące o zmianach jakie dokonały się w Gdańsku.

Partnerzy projektu: Urząd Miasta Gdańska, Zakład Komunikacji Miejskiej w Gdańsku, Biuro Gdańsk i Metropolia Europejska Stolica Kultury 2016 kandydat, Gdansk Convention Bureau/Gdańscy akcjonariusze

2010 © Copyright Fundacja Projekt Kultura