Zapraszamy do udziału w wiosennej grze miejskiej. Po zimowych miesiącach warto wyjść z domu i aktywnie spędzić czas z rodziną lub znajomymi.
 
Akcja RUSZ W MIASTO NA WIOSNĘ to rozgrywka, która polega na docieraniu do różnych punktów na mieście i odpowiadaniu na zagadki czy rozwiązywaniu zadań. Przygotowaliśmy trasy dla rodzin, początkujących graczy chcących ciekawie spędzić czas, jak i bardziej zaawansowanych fanów gier miejskich. W scenariusz gry wplatają się wydarzenia historyczne, legendy, postaci i nieznane fakty związane z historią Gdańska. 
 
Uczestnicy zbierają się w grupy maksymalnie 6-osobowe. Grupa otrzymuje żeton za każde prawidłowo wykonane zadanie. Na mecie zebrane żetony mogą zostać wymienione na bilety do instytucji kulturalnych, zniżki do lokalnych kawiarni i restauracji lub promocyjne gadżety.
 
Bilety na koncerty, pyszne zniżki do gdańskich kawiarni czy udział w warsztatach rozwoju osobistego – to tylko niektóre z atrakcji, które proponujemy w nagrodę za RUSZENIE W MIASTO NA WIOSNĘ.
 
Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdańska.
 
Kiedy?
20 marca 2011 (niedziela) || godziny 13.00-17.00
Drużyny mogą się rejestrować w dowolnym czasie miedzy 13.00 a 14.30 na Targu Węglowym. O 13.15 nastąpi oficjalne rozpoczęcie akcji. Po odbiorze pierwszych instrukcji grupy ruszają w miasto. Przejście całej gry zajmuje od półtorej do maksymalnie dwóch godzin.
 
Gdzie?
START || Targ Węglowy (główne wejście do Teatru Wybrzeże) || Gdańsk
META || biuro ESK 2016 || ul. Długi Targ 39/40 || Gdańsk
 
Opłata rejestracyjna
5 zł (dzieci i młodzież do lat 15 bezpłatnie)
 
Organizatorzy
 
Współorganizator
 
Partnerzy
 
Współpraca 
 
Szczegółowych informacji udziela 
Dorota Brzezińska
696 085 066 / 517 701 206
 
———————————————————–
 
OFERTA DLA SZKÓŁ
 
20 marca gramy razem z mieszkańcami Trójmiasta, zaś dzień później chcemy aktywnie spędzić Dzień Wagarowicza razem z młodzieżą ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Gra polega na docieraniu do różnych punków na mieście i rozwiązywaniu zadań. Klasy podzielimy na mniejsze drużyny. W scenariuszu gry łączymy historię z poznawaniem przestrzeni miasta, pracę zespołową z dobrą zabawą.
 
Kwestie organizacyjne
 
Kiedy i gdzie?
21 marca 2011 (poniedziałek)
Godziny 10.00-13.00
Gra rozpocznie się w Śródmieściu Gdańska. O dokładnych szczegółach akcji zostaną Państwo poinformowani telefonicznie lub mailowo.
 
Zapisy
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Ze względów organizacyjnych ilość miejsc jest jednak ograniczona. Dlatego też prosimy o wcześniejsze zapisy całych klas drogą mailową lub telefoniczną. W treści maila należy podać nazwę szkoły, ilość osób w klasie oraz kontakt do opiekuna grupy.
O udziale w grze decyduje kolejność zgłoszeń, które należy wysłać najpóźniej do 17 marca (czwartek) 2011 r.
 
Kontakt
Dorota Brzezińska
tel. kom. +48 517 701 206
 

———————————————————–

Dlaczego to robimy?

Gry miejskie cieszą się coraz większą popularnością. Są ciekawą i innowacyjną formą rozrywki. Takie akcje z powodzeniem były realizowane w Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Bydgoszczy czy Rudzie Śląskiej. Każdorazowo brało w nich udział kilkuset graczy.
Gdańsk ma swoją przestrzenią wiele do zaoferowania. Tą akcją chcemy nie tylko promować miasto, ale również zorganizować pozytywną akcję rozpoczynającą kalendarzową wiosnę. Planowana data wydarzenia doskonale łączy się z ideą Dnia Wagarowicza, podczas którego warto angażować młodych ludzi w aktywne spędzanie czasu poza szkołą.

 

2010 © Copyright Fundacja Projekt Kultura